De digitale vraagbaak voor het wiskundeonderwijs

home |  vandaag |  gisteren |  bijzonder |  prikbord |  gastenboek |  wie is wie? |  contact

HOME

samengevat
vragen bekijken
een vraag stellen
hulpjes
zoeken
FAQ's
links
twitter
boeken
help

inloggen

colofon

  \require{AMSmath} Printen

Vergelijking

Eva koopt appels aan 2 euro per kg en peren aan 2,5 euro per kg. In totaal koopt ze 5 kg fruit. Als je de prijs per kilogram zou omwisselen, dan zou Eva 1 euro minder betalen. Hoeveel Kg van elke soort kocht Eva?

Wat is x? Hoe stel je de vergelijking op?

mia de
Iets anders - woensdag 19 januari 2011

Antwoord

Dat is nog best een beetje lastig. Als je het gewicht van de appels 'x' noemt dan volgt uit het 'totaal van 5 kg' dat het gewicht van de peren gelijk is aan 5-x.

Je krijgt dan dat Eva zou moeten betalen:
2x+2,5(5-x)

Als je prijzen omwisselt dan krijg je:
2,5x+2(5-x)

Dit laatste is dan 1 euro minder dan de eerste, dus:
2x+2,5(5-x)=2,5x+2(5-x)+1

...en dan ben je er wel!
Hopelijk helpt dat...

Wie is wie?
Vragen naar aanleiding van dit antwoord? Klik rechts..!
woensdag 19 januari 2011
  Re: Vergelijking  



klein |  normaal |  groot

home |  vandaag |  bijzonder |  twitter |  gastenboek |  wie is wie? |  colofon

©2001-2021 WisFaq - versie 3